Pražský koncert Martina Smithe navštívilo 2200 lidí

V pátek 5.6.2015 se v Praze uskutečnil koncert britského hudebníka a skladatele Martina Smithe. Koncert, který se konal v Paláci Lucerna, navštívilo na 2200 lidí.

Před koncertem se konala tisková konference pro média, na které Martin Smith uvedl: „ Co je vaše hlavní zpráva? To, že Ježíš je živý. Není mrtvý. Pokud tomu porozumíte, všechno ve vašem životě začne do sebe zapadat. Pokud pochopíte, že vládne, a že váš život není chyba, je to neuvěřitelně osvobozující. Pokud věříte, že je živý, všechno je možné.“

Hudební akce začala po 18:00 hodině vystoupením dvou českých předkapel, formací Adonai a Jedním srdcem. Každá ze skupin měla na své vystoupení kolem 35 minut, během kterých zahrály české a převzaté chvály a vlastní autorké písně.

Skupina Jedním srdcem, společně se svým producentem Viliamem Šandorem a ředitelem hudebního vydavatelství ROSA Tomášem Polívkou, představila své první dlouhohrající album s Chci zářit.

Samotné vystoupení Martina Smithe a jeho čtyřčlenné kapely začalo před 20:00 hodinou a trvalo okolo 90 minut.

Repertoár vystoupení se skládal hlavně z písní ze 3 autorských alb Martina Smithe, desek God’s Great Dance Floor Step 1, Step 2 a Back to the Start. Na seznamu skladeb se také objevila píseň Rain Down, kterou Martin hrál se svojí předchozí skupinou Delirious?.

Petr Húšť, ředitel festivalu UNITED, jehož realizační tým pořádal pražský koncert, uvedl: "Atmosféra byla vynikající a měl jsem dojem, že lidé byli duchovně otevření. Pozvání předkapel Adonai a Jedním srdcem se ukázalo, jako velmi dobrá volba. Koncert Martina Smitha byl strhující a plný energie. Věděl jsem, že jeho kapelu tvoří výborní hudebníci, ale nečekal jsem, že až tak výborní. Texty Martinových písní jsou hluboké a zároveň srozumitelné."

"Můj největší zážitek z toho setkání byl moment, když na pódium přišlo sedm lidí z různých církví, kteří se za koncert a účastníky společně modlili. Z toho jsem byl nadšen. Jsem velmi vděčný za intenzivní a kvalitní práci pořádajícího týmu. Bez jejich píle by tento koncert neproběhl v takovém provedení.", dodal dále Petr Húšť.

Koncert se uskutečnil v rámci pražského festivalu Dny víry. Jeho organizátorem byl festival UNITED.

Foto: Dan Maďa

Ilustrační fotografie: 
Pražský koncert Martina Smithe navštívilo 2200 lidí
Pražský koncert Martina Smithe navštívilo 2200 lidí
Pražský koncert Martina Smithe navštívilo 2200 lidí